tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Eteklerde Yeni Tarzlar

Eteklerde Yeni Tarzlar
Özel günlerde göz kamaştırabilmek pek çok hanım için oldukça önemlidir. Gözleri üzerlerinde hissedebilmek için konsept ne olursa olsun seçilecek her detaya saatlerini hatta günlerini verirler. Tabii bunu yaparken de tarzları ister klasik olsun ister modern; muhafazakar modanın dokunuşlarını gördükleri ürünleri seçmek isterler.
Kayra, Setrms, Tuğba, Tekbir ve Armine gibi başlıca tesettür giyim markaları yeni sezon koleksiyonlarında modayı yansıtan birbirinden şık detaylarla bezenmiş eteklere yer vermişler. Günlük kullanım için bel kısmı drapeli modellerin yanında ışıltıyı geceye taşımak isteyenler de düşünülerek, bel kısmı fiyonk ya da kemer detaylı ürünler beğeniye sunulmuş.


Ayrıca elbiseler kolay kombinlenmesinin yanında kombin olarak tek bir seçeneğe sahip olduğundan iki parçalı ürünlerin bir araya getirilmesin çeşit olarak daha fazla tercih şansı olacaktır. Bunun da farklılığı üzerinde taşımak isteyen hanımlar için oldukça geniş çeşit anlamına geldiğini söyleyebiliriz.


Bunların yanında eteklerin uzun boyunun sizin boyunuzla da orantılı olması gerektiğini belirtmemiz gerekir. Çünkü boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız tercih edeceğiniz uzun bir etek bacak boyunuzu olduğundan da kısa gösterecektir.

Bir diğer önemli nokta ise basen ölçünüze göre tercih yapmanız gerektiğidir. Eğer bu bölgenizden şikayetçiyseniz de yapabileceğiniz en doğru seçim kabarık modeller yerine dümdüz inen drapeli olanları seçmek olacaktır. Böylece zarif görünümünüzle herkesi kendinize hayran bırakabileceksiniz.

Tesettür Moda

Tesettür Moda > Eteklerde Yeni Tarzlar

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Özel günlerde göz kamaştırabilmek pek çok hanım için oldukça önemlidir. Gözleri üzerlerinde hissedebilmek için konsept ne olursa olsun seçilecek her detaya saatlerini hatta günlerini verirler. Tabii bunu yaparken de tarzları ister klasik olsun ister modern; muhafazakar modanın dokunuşlarını gördükleri ürünleri seçmek isterler.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.