tesettür giyim

Eşarp Modelleri ▶ Eşarp bağlamanın püf noktaları

Eşarp bağlamanın püf noktaları
Eşarp bağlamanın püf noktaları nelerdir? Şal ve eşarplarınızı pratik şekilde bağlamanın püf noktaları. Videolu ve resimli anlatımla eşarp bağlamanın hızlı ve kolay yolları.

Sünnet ve nişan törenlerinde, düğün derneklerde sıkça rastlarız onlara. Kafaya tencere koymuş gibi duran bir topuz, ’on yüz bin milyon baloncuk’ klişesini çağrıştıran iğnelerle büzük büzük yapılmış eşarplardan bahsediyoruz.
>> Eşarp Bağlama Şekilleri Videolar <<
 
Son yıllarda özel günlerde farklı eşarp bağlama tarzları giderek artarken bu hataya düşmemek için ölçüyü nasıl ayarlamalı? Seveni kadar sevmeyeninin de bol olduğu örtü tasarımı uygulamasının püf noktalarını saç ve türban tasarımcısı Yasemin Eraslan‘dan dinledik.

16 yıllık kuaför olan Yasemin Hanım, iki ay önce açmış Şirinevler’deki mekanını. Eşarp bağlama işine yıllar önce arkadaşının yanında başlayan Eraslan, artık rüyalarında bile eşarp bağlarken görüyor kendisini. Ona göre işin püf noktası abartıdan kaçınmak. Bir de tasarımcıyla müşterinin birbirini iyi anlaması. Hatta bunun için özellikle bir buçuk ay öncesinden randevulaşıyor gelenlerle. Müşteriler varsa kıyafet veya gelinliklerini yoksa bunların fotoğraflarını getiriyor kendisine. Kimi zaman ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarını getirerek süsletiyorlar eşarplarına uygun şekilde. Drapeler, pililer, danteller, inciler ve tabii swarovski taşlar… Eşarp tasarımında kullanılanlar arasında yok yok adeta.

Her telden çalan aksesuarlar…

Dedik ya işin sırrı ölçüyü kaçırmamak. “Hem dantel olsun hem güpür hem parlak taş hem inci…” diyenler basit görüntüden kurtulamıyor maalesef. Kuaförden çıkışınız hüsrana dönüşmesin istiyorsanız önce kıyafetinizin kumaşına göre aksesuara karar vermeniz gerekiyor. Kıyafetiniz kalın satense güpürü seçmelisiniz örneğin. Tafta gibi tok kumaşlarda parlak taşlar daha rahat kullanılıyor. Saten eşarplardaysa dantel ve güpüre ağırlık veriliyor. Yine de birkaç aksesuarı bir arada isteyen hanımların bu isteğini kırmıyor Eraslan, sonucun pek iyi olacağını düşünmese de… Bir de eşarba takılan aksesuara mı bağlama şekline mi ağırlık verilecek bir karar verilmeli. Biri iddialıysa diğeri sade tutulmalı mutlaka.

Dev topuzları sonsuzluğa uğurlayın

Kafanızın üstüne kat çıkmış ya da ensenizin üstüne tencere koymuş gibi dursun istemiyorsanız topuz olayını fazla büyütmeyin. Eraslan, topuz sebebiyle damattan 30 santim uzun durmanın gereksiz olduğu kanaatinde. Gelinlere bunu öğütlüyor hep. Bir de topuz fazlaca kabarınca eşarbın önü de düzgün durmuyor. Kaş yapayım derken göz çıkarma riski mevcut anlayacağınız. Bu arada özel günlerde eşarpların nasıl bozulmadığına şaşıranlar için hemen söyleyelim: Örtü çene altından iğnelemek yerine dikiliyor. Bir de asetat konuyor arasına.

Boyacı sandığına dönmemek için…

Abiye giyimin abartısına bir de ağır makyaj eklenince hiç de estetik olmayan bir görüntü çıkıyor ortaya. Yasemin Eraslan tesettürlü müşterileri için, illa yapılacaksa yüzdeki parlamayı önleyecek kadar belli belirsiz bir makyajdan yana. “Kıyafet dantel, eşarpta taşlar, bir de üstüne kopkoyu makyaj insan nereye bakacağını şaşırıyor. Kıyafet, eşarp ve yapılacaksa makyaj zarafet içinde bir bütünlük oluşturmalı. Aksi takdirde facia çıkabilir ortaya.” diyor.
 
>> Eşarp Bağlama Şekilleri Videolar <<

Eşarp Modelleri

Eşarp Modelleri > Eşarp bağlamanın püf noktaları

Bu bölümde tüm eşarp markalarının en güncel koleksiyonlarını bulabilirsiniz.
 
Aker, Armine, Arancia, Ugoza, Cacharel, Sarar, Karaca, Tekbir, Kayra, Pierre Cardin, Sura ve daha birçok kaliteli markalarla eşarpta şıklığın ve zerafetin tesettürlü bayanlara sunulduğu bu bölümde en yeni koleksiyonları inceleyebilirsiniz.

2016 Eşarp modellerinin yeni sezona yansıyan renkleri ve desenleri ile kıyafetlerinize uygun kombinler oluşturabilir, kendi tesettür giyim tarzınızı yakalayabilirsiniz.

Sizler için yayınladığımız Eşarp, Şal,  İpek Eşarp, Etol, Bone ve İpek Şal modellerine  en uygun fiyatlarla sahip olabilmeniz için SATIN AL linkleri ile sizleri en uygun ON LINE alışveriş sitelerine yönlendiriyoruz.

Eşarp bağlama, kolay gibi görünse de hiç de öyle olmayan bir olaydır. Eşarp bağlamak el becerisi ister. Özellikle çeşit çeşit eşarp bağlama modellerinin ortaya çıkmasıyla birlikte eşarp bağlamak giderek karmaşık bir hal almaktadır. Eşarptan öte, eşarp bağlama modelleri estetikliği arttıran bir unsurdur. Dünyanın en güzel eşarbını bile taksanız, eğer eşarp bağlama modeliniz düzgün değilse estetik açıdan başarısız bir görüntü oluşturacaktır.
 
Eşarp bağlama modelleri yaşa ve eşarba göre değişim göstermektedir. Bunların dışında eşarp bağlarken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de hangi eşarp bağlama modelinin hangi kıyafet ile kullanılabileceğidir. Eğer eşarbınızı güzel bir model ile bağladıysanız fakat kıyafetinize uygun değilse, o eşarp bağlama modeliniz hiçbir estetik katkı sağlamayacaktır.

Eşarp bağlama modelleri

Gençlerde ve çocuklarda birkaç eşarp bağlama modeli   hariç tüm modeller estetik bir görüntü sağlar. Yaşlıların bağladığı tarzda, aşağıdan ve iki ucu sarkacak şekilde bir eşarp bağlama modeli ile eşarbınızı bağlarsanız, bu size istisnalar harici yakışmayacaktır, yaşlı ve estetikten uzak bir görünüş katacaktır. Ancak, özellikle genç kızlarda, eşarbın uçarı boyun içerisinde kalacak şekilde, sıkı biçimde bağlanması inanılmaz bir estetik ve güzellik katmaktadır. Genç kızlar ve çocuklar eşarbın iki ucunu aşağıya doğru sarkıtarak bağlamaktan uzak durmalılar.

Orta yaşlı kadınların da eşarbın iki ucunu aşağıya doğru sarkıtarak bağlaması estetik görüntü oluşturmayacaktır. Bunun dışında, orta yaşlı kadınları istediği her türden eşarp bağlama modelini uygulaması uygundur, kendine baktığında yakıştırıyorsa kullanabilir ve estetik bir görüntü elde edebilir.

Özellikle beyaz, kırmızı ve siyah tonlarda eşarplar ile eşarp bağlama modellerinin uygulanması inanılmaz biçimde, çok daha fazla estetik katacak ve göze hoş görünecektir.
Bunların dışında, her bayan aynaya baktığında gördüğü hoşuna gidiyorsa, beğeniyorsa ve kendi zevklerine uyuyorsa, o eşarp bağlama modelini kullanmakta hiç çekinmemeli. İnsan kendisine yakışanı en iyi bilendir.

Eşarp ve Şal Modellerinde Yenilikler

Eşarp ve şal modellerinin sıklıkla yenilendiği, desenlerin farklılaştığı bu dönemde, farklı ve çeşitli modelleri TESETTUR.GEN.TR'den takip etmek sizlere birçok açıdan pratik çözümler sunmaktadır.

Öncelikle eşarp ve şal seçimleri hem günlük kullanım hem de özel zamanlar için önemlidir. Şık, sade ve modern bir kullanım için paşmina şallar bizlere rahat bir kullanım sunarken, renk skalası açısından birçok kıyafet ile uyumu kolayca yakalayabilir. Paşmina şallar, abiye elbise ve kıyafet modelleriyle de kombinlenebilirken, günlük ve sportif kullanımlar için de uygundur. Desenli şallar arasında yer alan leopar desenli şallar, farklı renk uyumlarını yakalayarak kıyafet kombinlerinde kullanım açısında pratik çözümler üretmiştir.

TESETTUR.GEN.TR ile hem pratik hem de akılcı EŞARP seçimleri yaparken, istediğiniz ürünlerin desenlerini de ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.
Sünnet ve nişan törenlerinde, düğün derneklerde sıkça rastlarız onlara. Kafaya tencere koymuş gibi duran bir topuz, ’on yüz bin milyon baloncuk’ klişesini çağrıştıran iğnelerle büzük büzük yapılmış eşarplardan bahsediyoruz.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.