tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Zeynep Babacan stiline yoğun ilgi

Zeynep Babacan stiline yoğun ilgi
Yabancı moda Blogger'ları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan'ı yakından takip ediyor.

“Hijabstyle.co.uk”, Zeynep Hanım’ın oldukça konforlu görünen stilini geçtiğimiz günlerde blogunda paylaştı.

Facebook’ta 150 binden fazla takipçisi olan Kossaibati’den sonra, farklı ülkelerden birçok blogger da bayan Babacan’a sayfalarında yer verdi.

Moda bloglarında, güncel trendlerin yansıtıldığı haberler, sokak stillerinden fotoğraflar ve giyim tarzları öne çıkan ünlü isimlerin kıyafet seçimleri en çok takip edilen konulardı. Stilleri öne çıkan isimlerin seçimi moda dünyası için ilham verse de hayatında belli değerlere göre giyinmeyi tercih edenler için genellikle sadece renkli fotoğraflardan ibaret. Zira kıyafetler örtünmeyi tercih eden bir kadın için giyilebilir değil. Bu noktada bazı bloglar, yaptıkları paylaşımlarla örtülü kadınlara hitap eden stilleri öne çıkarıyorlar. Tanınmış simaların davet kıyafetleri ya da gün içinde kullandıkları kıyafetler örnek olarak sayfalarında yer alıyor.

Türkiye’de çok farkında olmasak da özellikle yurt dışındaki başörtülü kadınların hem güncel hem de tesettüre uygun kıyafet bulması için oldukça fazla çaba harcamaları gerekiyor. Hatta bu iş bazen bir puzzle aktivitesine dönebiliyor. Blogger’ların hazırladıkları ve paylaştıkları kombinasyonlar da haliyle çok yakından takip ediliyor. Ama en büyük ilgiyi başörtülü hanımların stillerinin detaylı paylaşıldığı sayfalar görüyor. Yabancı bloglar daha önce Emine Erdoğan ve Hayrünnisa Gül’ü kıyafet seçimleriyle bloglarına taşımıştı. Son olarak Ali Babacan’ın eşi Zeynep Babacan’ı yakından takip ediyorlar.

Editörlüğünü İngiltere’de bir tıp öğrencisi olan Jana Kossaibati’nin yaptığı “Hijabstyle.co.uk”, Zeynep Hanım’ın oldukça konforlu görünen stilini geçtiğimiz günlerde blogunda paylaştı. Facebook’ta 150 binden fazla takipçisi olan Kossaibati’den sonra, farklı ülkelerden blogger’lar da bayan Babacan’a sayfalarında yer verdi. Güney Afrikalı kadınlara hitap eden ve onlara uygun tasarımcı ve tasarımları gündeme taşıyan “Stylishhijab” bunlardan biri.

Babacan’ın ailece gittikleri bir cami ziyaretinde giydiği bluz, renk seçimi ve kıyafetlerin hem rahat hem de tesettüre uygun oluşu, blogger’ların ilgisini fazlasıyla çekmiş. Başörtüsündeki desene kadar her ayrıntı yer alıyor bloglarda. Yazılanlar, genellikle bu stile dair övgü dolu cümleler.

Türkiye’deki tesettür moda bloglarında da Zeynep Babacan’ın son zamanlarda sıkça yer aldığını görüyoruz. Ancak genellikle davet, resepsiyon gibi ortamlarda giydiği kıyafetler bizim blogger’ların ilgisini çekiyor. Yabancı blogger’ların dünyasında ise durum tam tersi. Bayan Babacan’ın günlük olarak kullandığı, daha rahat ve sportif kıyafetleri, onların ilgi alanında. Zeynep Babacan’ın gördüğü ilgide sadece kıyafetleri etkili değil muhtemelen. Diğer siyasetçi eşlerine nispeten daha genç olması da gördüğü ilginin sebeplerinden biri. Zira blogger’ların çoğunun yaşı 30′un altında ve giyim konusundaki seçimlerinde bu ayrıntı etkili.

Babacan’ın fotoğraf karelerine takılan diğer kıyafetlerine baktığımızda da alışılanın aksine oldukça zarif ve sade bir tablo çıkıyor. Genelde üzerinde ‘fazla çalışılmış’ kıyafetleriyle gündeme gelen politikacı eşlerinden bu anlamda da ayrılıyor diyebiliriz. Renk konusunda kendine yakışan tonları uyum içinde kullanmayı biliyor. Genellikle tek renk ve soft tonlarda kıyafetlerden yana seçim yapan bayan Babacan, başörtüsü konusunda abartıdan uzak bir bağlama biçimi tercih ediyor. Tek renk başörtüsü kullanması da kıyafetlerindeki bütünlüğün sebeplerinden biri. Moda dünyasında ‘tasarlanmamış’ şıklık kavramı son zamanlarda oldukça öne çıkıyor. Zeynep Babacan’ın kıyafet seçimleri de bu konuda başarılı birer örnek diyebiliriz.

Zaman

 


Tesettür Moda

Tesettür Moda > Zeynep Babacan stiline yoğun ilgi

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Yabancı moda Blogger'ları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan'ı yakından takip ediyor.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.