tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Engelli çocuklar için...

Engelli çocuklar için...
Küçükçekmece Belediyesinin destek verdiği ve ünlü modacı Muammer Ketenci' nin organize ettiği 'Umut Işığı' isimli defilede ünlü mankenler birbirinden güzel kıyafetleri bu kez engelli çocuklar yararına taşıdı.

Geliri engelli çocuklar yararına kullanılacak defile, Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirildi. Defileye basın, siyaset, sanat ve iş dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Modern tesettür ve Osmanlı Kaftanları’nın sergilendiği defilede, ünlü mankenler Ece Gürsel, Nilay Dorsa ve Tatiana engelli çocuklar için podyuma çıktı.

Gecede, böyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attığı için ünlü modacı Muammer Ketenci ve çalışma arkadaşlarını tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, böyle defilelerin aynı zamanda Türkiye olarak modada geldiğimiz noktaya farklı bir pencereden bakmamızı sağladığını belirtti.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DEFİLE

2012-2013 kreasyonlarının sergilendiği defile için ünlü modacı Muammer Ketenci ise “ 90 parça kıyafetin sergilendiği defilemizde yaklaşık 15 mankenimiz ücret almadan çalışıyor. Ece Gürsel, Tatiana gibi mankenlerimiz bizi kırmayıp bu defilede yer aldılar. Uçuk kaçık olmayan ama alışılmışın biraz daha dışında bir iş gerçekleştirdik.” diye konuştu.

EYLÜL’DE HAYIR DEFİLESİ

Ünlü modacı, Eylül ayında daha geniş bir kreasyon ve 150 parçadan oluşan büyük bir defileyle hayırseverlerin karşısına çıkacaklarını ifade ederek, buradan elde edilen gelir ile Van’daki okulları yaptırarak eğitime destek olacaklarını ve engelli vatandaşların araç gereçlerini alacaklarını söyledi.

Katkılarından dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’a da teşekkür eden Ketenci, Başkan Yeniay’ın eşi Feride Yeniay’ın tasarladığı 3 kıyafetin de Eylül ayında gerçekleştirilecek defilede açık artırma ile satışa sunulacağını belirtti.

Umut Zen’in şarkılarıyla renklenen gecenin sonunda defilenin yapılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumlara plaket verildi.


Tesettür Moda

Tesettür Moda > Engelli çocuklar için...

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Küçükçekmece Belediyesinin destek verdiği ve ünlü modacı Muammer Ketenci' nin organize ettiği 'Umut Işığı' isimli defilede ünlü mankenler birbirinden güzel kıyafetleri bu kez engelli çocuklar yararına taşıdı.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.