tesettür giyim

Hayatın İçinden ▶ Ucuz alışverişin merkezi Mahmutpaşa

Ucuz alışverişin merkezi Mahmutpaşa
Ucuz alışverişin merkezi, turistlerin uğrak yeri tarihî Mahmutpaşa'da alışveriş festivali başladı. Çoğu üründe sözdeyüzde 70'e varan ama gerçekte bir türlü varamayan indirimler alışverişe koşan vatandaşı hayal kırıklığına uğratsa da tek tük bulabileceğiniz indirimliürünler var.

Alışveriş merkezleri festival üstüne festival yapar da Mahmutpaşa eksik kalır mı? Uygun fiyata giyim ve okul alışverişinin adresi İstanbul Mahmutpaşa civarı bu yıl ilk kez alışveriş festivaline ev sahipliği yapıyor. Düzenleyen Mahmutpaşa Tüccar ve Esnafları Koruma Çarşıyı Güzelleştirme Derneği. Ancak vatandaşla esnaf arasında öyle alan razı, satan razı durumu yok. Bunun en büyük sebebi hemen her dükkanda baş köşeye kurulan tanıtım afişlerinde indirimin yüzde 70'lik kısmına gereğinden fazla yer verilişi. Afişe kanıp alışverişini normal bütçesinin neredeyse dörtte birine halledeceğini düşünen binlerce insan bir heves, Mahmutpaşa'da aldı soluğu. Ancak indirimin bu kadar büyük oranlara ulaştığı ürünler hemen her dükkanda bir elin parmaklarını geçmiyordu. Esnafa da haksızlık etmeyelim, indirim hiç yoktu denemez. Zira 500 liraya gelinlik, 59 liraya pardesü, 25 liraya abiye kıyafet, 10 liraya gömlek bulmanın mümkün olduğu dükkanlar da yok değil. Ama genel eğilim fiyatı şişirerek söyleyip müşteri indirim isteyince bir anda neredeyse ilk fiyatın yarısına indirmek. 29 Ağustos'ta başlayan festival çeşitli etkinliklerle 29 Eylül'e kadar devam edecek.

Gelin adaylarının yüzü gülüyor

Mahmutpaşa'da vatandaşı üzen düşük indirimler gelinlikleri es geçmiş gibi. Zira pazarlıksız 500 liraya gelinlik bulmak mümkün. İşçiliğe göre fiyat 2 bin liraya kadar çıkabiliyor. İstenirse tesettürlü hale getirilebiliyor. Abiyelerde görmekten sıkıldığımız modeller 100 liradan 350 liraya kadar çıkıyor. Kimi yerlerde 25-50 liraya da bulmak mümkün. Kına gecelerinin vazgeçilmezi bindallılar kadife ve tafta olmak üzere iki çeşit. En çok kırmızı ve bordo tercih edilse de yeşil, lacivert, kahverengi gibi renkleri de mevcut. Fiyatlarsa 100 ila 600 lira arasında. Ancak çok az pazarlıkla 600 liralık bindallıyı 400 liraya almak mümkün. Peygamberimizin sünneti olan, ancak AVM'lerde hasret kaldığımız pazarlık hayli işe yarıyor Mahmutpaşa'da. Gelin ayakkabıları 45-120 lira arasında. Damatlıklar 120 liradan başlıyor, bin liraya kadar çıkıyor. Kravat ve papyondan ziyade fularlı, siyah pantolon, beyaz ceket-yelek kombinasyonu rağbet görüyor. Gömleklerse 10 ile 50 lira arasında.

Gündelik kıyafetlerde fiyat aynı

Günlük kıyafetlerde fiyatlar insana "Neden geldim Mahmutpaşa'ya?" sorusunu sormanıza neden oluyor. Sıcak havada saatlerce kalabalıkla omuz omuza çarpışarak, hele de kadınsanız topuk ağrıtan arnavut kaldırımlarıyla cebelleşerek ilerlemenize değsin istiyorsunuz, ama nafile! Gömlekler 35, kot etekler 35, kumaş etekler 45, tunikler 50 liradan başlıyor. Elbiseler ateş pahası, puantiyeliler 100 lira. Pardesüler 80-150 lira arasında. Ama tek kalan 36-38 bedenler 59 liraya kadar düşmüş. Çantalar diğerlerine göre nispeten uygun 25-50 lira arasında değişiyor. Ayakkabılarınsa dükkan önüne çıkarılmış 25-35 liralıklarını bulmak mümkün, tabii ayağınıza uyarsa. Erkeklere gelince, kısa kollu tişörtler 12, uzunlar 24 liradan başlıyor. Trikolarsa 18-60 lira arasında..

Sünnet alışverişini 'oldu da bitti'ye getirmeyin

Bebek alışverişine çıkanların pek mutlu olduğu söylenemez zira fiyatlar diğer mağazalardan farksız. Takımlar 25-45 lira, tulumlar 18-33 lira arasında. Bir de bebek ve çocuklara özel gelinlik-damatlıklar var. Çocukların düğünlerde assolist ya da piyanist şantör gibi gezmelerinden hazzetmeyenleri kızdıran bu takımlar 40 lira. Sünnet çocukları da unutulmamış tabii. Yelekli-pelerinli takımlar 70-120 lira, kaftanlarsa 150-300 lira arasında değişiyor. Paniklemeyin, burada da pazarlık işe yarıyor.

Okul alışverişinin adresi

Tarihi Mahmutpaşa çarşısı okul alışverişinin de merkezi. Kısa süre önce bayram alışverişiyle canlanan çarşıdaki indirim festivali okul sezonuyla çakıştığından esnafın keyfine diyecek yok. Okul malzemelerinde fiyat ve kalite skalası geniş. Zira 15 liradan 50 liraya kadar okul önlüğü, 10 liradan 40 liraya kadar okul pantolonu bulabilmek mümkün. Bu yıl okula yeni başlayacak 5 yaş grubu minikler bedenlerine uygun önlük bulmakta zorlanıyor. Okul çantalarıysa 25-40 lira arasında. Okul ayakkabılarının fiyatları 25 ile 35 lira, spor ayakkabıların fiyatları ise 20 ile 70 lira arasında değişiyor.


Hayatın İçinden

Hayatın İçinden > Ucuz alışverişin merkezi Mahmutpaşa


Ucuz alışverişin merkezi, turistlerin uğrak yeri tarihî Mahmutpaşa'da alışveriş festivali başladı. Çoğu üründe sözdeyüzde 70'e varan ama gerçekte bir türlü varamayan indirimler alışverişe koşan vatandaşı hayal kırıklığına uğratsa da tek tük bulabileceğiniz indirimliürünler var.


Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.