tesettür giyim

Hayatın İçinden ▶ Hayatları tesadüf!

Hayatları tesadüf!
Çocukluk arkadaşıydılar, ayrıldılar. Yıllar sonra aynı lisede okudular, aynı servise bindiler birbirlerinden habersiz. Bir tatil köyünde karşılaşıp, yeniden samimi oldular. Ortak bir tanıdıkları vasıtasıyla öğrendiler çocukluktan beri tanıştıklarını. Şeyma Zeynep Doğru ve Zeynep Yalçınkaya şimdi birlikte fotoğrafçılık yapıyorlar.

Bir tanıdığımızın, çok alakasız bir yerde başka bir arkadaşımızla 'tanış' çıkmasına hayli şaşırdığımız zamanlar vardır. Gerçi, eğer sosyal medya kullanıcısıysanız, 'ortak arkadaşlar' seçeneği marifetiyle bu duruma fazlaca şaşmamayı öğrenmeniz gerekir. Şeyma Zeynep Doğru ve Zeynep Yalçınkaya da hayatlarının çeşitli dönemlerinde yolu tesadüflerle sık sık kesişenlerden. Üstelik bu kesişmeler sanal değil gerçek. Aynı isme sahip bu kızların neredeyse aynı olan hayatlarının son kesişme noktasıysa Facebook'ta açtıkları ZeyZey Fotoğrafçılık sayfası olmuş.

Bebekken ayrıldılar, lisede buluştular

Şu an 19 yaşında olan iki Zeynep'in yolu ta bebeklikten kesişmiş. Avcılar'da komşu olan aileleri kısa zamanda kaynaşarak dostluğunu ilerletmiş. Ta ki Şeyma Zeynep (Doğru) 6 yaşındayken 1999 depremi onları vurana kadar. Şeyma Zeynep ailesiyle İzmir'e yerleşip, burada 7 yıl yaşamış. Çocukluk arkadaşı Zeynep (Yalçınkaya) ise İstanbul'da kalmış. Böylelikle aileler de kopmuş birbirinden. İkilinin yolları İstanbul Zeytinburnu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kesişmiş yıllar sonra. İkisi de her gün aynı servise biniyor, fakat eskiden tanıştıklarını bilmeden sadece selamlaşmakla yetiniyormuş. Derken bir gün gittikleri tatil köyünde rast gelmiş iki genç kız. Burada samimiyeti ilerletip çok iyi arkadaş olmuşlar. Tabii ailelerin bu durumdan haberi yokmuş. Bir gün ortak bir tanıdıkları Doğru ailesinin İzmir'den İstanbul'a yerleştiklerini anlatmış Yalçınkaya ailesine. Bu sohbete kulak misafiri olan Zeynep, arkadaşı Şeyma Zeynep ile çok eskiden beri tanıştıklarını bu tesadüf sayesinde çözmüş.

Fotoğraf merakı da ortak!

İki ailenin dostlukları kaldığı yerden güçlenerek devam etmiş. Tabii Zeynep'lerin de... Ancak tesadüfler bununla sınırlı değil. İkisi de fotoğraf çekmeye o kadar meraklı ki sosyal medyadaki aynı fotoğrafçılık kulüplerine üye olup onlarca geziye katılmışlar birbirlerinden habersiz. Zeynep Yalçınkaya psikoloji, Şeyma Zeynep Doğru çocuk gelişimi bölümünde okuyor. İkili okuldan arta kalan zamanlarında düğün ve özel gün fotoğrafçılığı yapıyor. Facebook'ta açtıkları ZeyZey Fotoğrafçılık sayfasının binlerce hayranı var. Zeynep'ler özellikle düğün günlerinde gelin ve damadın bayan fotoğrafçıların yanında çok daha rahat ettiği görüşünde. Bir de iki kişi çalışmalarına rağmen çekimlerini oldukça makul fiyatlara gerçekleştirdiklerini söylüyorlar.


Hayatın İçinden

Hayatın İçinden > Hayatları tesadüf!


Çocukluk arkadaşıydılar, ayrıldılar. Yıllar sonra aynı lisede okudular, aynı servise bindiler birbirlerinden habersiz. Bir tatil köyünde karşılaşıp, yeniden samimi oldular. Ortak bir tanıdıkları vasıtasıyla öğrendiler çocukluktan beri tanıştıklarını. Şeyma Zeynep Doğru ve Zeynep Yalçınkaya şimdi birlikte fotoğrafçılık yapıyorlar.


Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.