tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Şükran'ın başörtüsünü onlar bağlıyor

Şükran'ın başörtüsünü onlar bağlıyor
Huzur Sokağı dizisinin sponsorlarından Şalevi'nin sahipleri Reyhan Demirtaş ve Zeliha Kurt, iş hayatına 19 yaşında atılan iki girişimci. Yolları MÜSİAD'da birleşen iki arkadaşın genç girişimcilere örnek olacak bir hikayesi var.

Huzur Sokağı’nı takip edenler fark etmiştir, birkaç haftadır Şükran’ın (Sinem Öztürk) başını örtme şekli değişti. İlk bölümlerde örtüsünün, salınan kısımlarını nereye atacağını bilemeyen Şükran, şimdi rengarenk şallarını daha düzgün örtüp arkadan bağlıyor. Ona bu bağlama biçimini Reyhan Bayramoğlu Demirtaş ve Zeliha Kurt Erdemir öğretti. MÜSİAD’a üye olduktan sonra tanışan iki arkadaşın üç yıl önce kurdukları Şalevi’nin genç girişimcilere örnek olacak bir hikâyesi var.

‘Paralarımız yandı ama hiç vazgeçmedik’

Reyhan Bayramoğlu Demirtaş: “1984 yılında Zonguldak’ta doğdum. Rizeliyiz. Matematik okuma hayalim vardı, gerçi hâlâ var. Fakat şartlar gereği Açıköğretim Fakültesi’nde işletme okudum. 19 yaşında iş hayatına girdim. 8 senedir özel bir şirket grubunda finansman sorumlusu olarak çalışıyorum. Erken yaşta çalışmaya başlamak bana çok şey öğretti, kısa sürede tecrübe sahibi oldum. Belki de bu yüzden daha sonraları başka türlü işler yapmayı düşünmeye başladım. 2007’de MÜSİAD’a üye oldum. Önce teşkilatlanma birimi üyesiydim. Derneğimizi, çalışma arkadaşlarımı çok sevdim ve aktif olarak görevime devam ettim. Daha sonra teşkilatlanma birimi başkan yardımcılığı ve sonrasında da yönetim kurulu üyesi oldum.

Zeliha ile derneğe üye olunca tanıştık. İkimizin de hayatında Genç MÜSİAD öncelik kazandı. Dernekte yapılan faaliyetler, bizi de bir şeyler yapmaya teşvik etti. Bir şeyler yapalım, alalım, satalım veya üretelim diye düşünmeye başladık. AVM’leri sevmediğimden sık sık internet üzerinden alışveriş yapıyordum. Şal almak istedim fakat şal satan kaliteli bir site bulamadım. Küçük bir sermayeyle risk aldık, bayağı bir görüşmemiz oldu, hatta bu dönemde paralarımız da yandı ama vazgeçmedik. Şimdi Hindistan ve Pakistan’da üç farklı fabrikayla çalışıyoruz. Şalların iplikleri, püskülleri, renklerine kadar biz karar veriyoruz, şu andaki durumumuzu göz önüne alarak çok şükür kaliteli bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Türkiye genelinde 6 şehirde toplam 17 bayimiz var. Büyük mağazalarla çalışma fırsatı yakaladık. 3. senemizde bilinen ve talep gören bir marka olduk. Huzur Sokağı ekibi, şal sponsoru ararken bizimle görüşmek istedi ve hemen anlaştık. Onlara şal örtme konusunda yardım edebileceğimizi söyledik. Şu anda Şükran’ın örtünmesiyle alakalı bir problem yok ama Şükran’ın kıyafetleri ve şal kombinesiyle alakalı tekrar dizi setine gidip yardımcı olacağız.”

‘Başka ne yapabilirim, sorusu beynimi kurcalayıp durdu’

Zeliha Kurt Erdemir: “1981 Trabzon Of doğumluyum. Fatih Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2006 yılı mezunuyum. Üniversite bitince Amerika’da master yapma hayallerim vardı. Ailem süreyi biraz uzun bulunca ben de kısa eğitim programlarını araştırdım ve University of California Irvine’da dış ticaret eğitimi aldım. Orada staj yapma ve profesyonel çalışma imkânım oldu. Yaklaşık bir sene sonra Türkiye’ye döndüm. Otomotiv ve tarım araçlarının aksam üretimini yaptığımız aile şirketimiz Makisan’da finans müdürüyüm. Firmamızda yapılan ihracatları da ben yönetiyorum.

MÜSİAD’ı öğrencilik yıllarımdan biliyorum. İş hayatında karşılaşabileceğim zorluklara karşı MÜSİAD’ın gerek eğitimleriyle gerek tecrübe paylaşımları ve kongreleriyle bana çok büyük katkı sağlayacağını düşündüm. 2007 eylül ayında Genç MÜSİAD’a üye oldum ve teşkilatlanma biriminde görev almaya başladım. 2008-2011 yılları arasında teşkilatlanma birimi başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendim.

Bizim ailemizde sanırım babamdan çocuklarına geçen girişimcilik ruhu var. Aile şirketimiz var ama ‘Başka ne yapabilirim?’ sorusu beynimi kurcalayıp dururdu. Reyhan’la da hep bunu konuşurduk. Üniversite yıllarımda rahatlığından dolayı genelde şal takardım ama şimdiki ipek şallar o zamanlar yoktu. Reyhan’la bu ipek şalları gördüğümüzde piyasada çok aradık ama istediğimiz kalitede ve renkte şalları bulamadık. Şalevi böyle kuruldu.

Yurtdışında çalıştığımız 3 farklı tedarikçimiz var. Kendileriyle çalışmaya başladığımızdan beri tedarikçilerimiz de kaliteli ürün üretme bilincini oluşturduk. Artık hem çok daha kaliteli ürünler üretiyorlar hem de üretim kapasitelerini en az 3 kat artırdılar. Reyhan’la belirlediğimiz renk, model ve kalitedeki şallarımızı rahatlıkla tedarik edebiliyoruz. Bu seneki hedeflerimiz arasında en az ikisi yurtdışı olmak üzere 10 yeni bayii daha bünyemize katmak ve kendi mağazamızı açarak markalaşma yolunda çalışmalarımıza hız kazandırmak var.”


Tesettür Moda

Tesettür Moda > Şükran'ın başörtüsünü onlar bağlıyor

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Huzur Sokağı dizisinin sponsorlarından Şalevi'nin sahipleri Reyhan Demirtaş ve Zeliha Kurt, iş hayatına 19 yaşında atılan iki girişimci. Yolları MÜSİAD'da birleşen iki arkadaşın genç girişimcilere örnek olacak bir hikayesi var.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.