tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Tesettür giyimde pelerin havası

Tesettür giyimde pelerin havası
Geçmişte daha çok erkeklerin kullandığı pelerinler bu sezon kadınların omuzlarında. Özellikle tesettür giyim markaları oldukça başarılı koleksiyonlar hazırlamış.
Birkaç sezon önce tek tük gördüğümüz pelerinler bu kış adeta köşe bucak her yerde. Özellikle tesettür giyim markaları pelerini baş tacı etti. Pelerinler aslında hep vardı. Biraz gözden uzaklardaki askılarda olurdu ama kışın kendilerine bir yer bulurlardı. Geçmişin asil havasını yansıtan yegane parçalar ne de olsa. Fakat bu kış çığ gibi üstümüze geliyor. Erkek giyimde de fazlasıyla dikkat çekiyorlar. Geçtiğimiz yıl, kokuyu evvelden alıp kendime bir tane edindiğim için mutluyum. Dahası bu sezon kemerli kullanmak daha cazip ve aldığım model kemerli. Ama sizde varsa elinizdekini uygun kemerle kullanmayı deneyin ve pelerininize yeni bir stil katın.

Pelerinli tunik

Gelelim tesettür giyim markalarına. Bu kış oldukça başarılı koleksiyonlar hazırlamış birçok marka. Hem sezonun akımlarını hem de kendi tarzlarını yansıtmışlar kıyafetlere. Kullanım açısından da farklı modellerle seçim şansımızı artırdıklarını söylemek lazım. Dahası pelerinler tesettür giyime de yakışmış. Örneğin Kayra kışın trend rengi bordoyu mini bir pelerinde kullanmış. Bu parçayı hem mantonuzun üzerine alabilirsiniz, hem bir bluzla kullanabilirsiniz. Mini pelerinleri en çok Dolce&Gabbana defilesinde görmüştük. Kayra da pelerin kollu ceketler hazırlamış ve bir adım daha ileri giderek pelerini feracelere adapte  etmiş.

Pelerinli tasarımları vitrinlerine taşıyan firmalardan biri de Tekbir Giyim. Tekbir biraz daha farklı bir uygulama yapıyor. Uzun modelleri değil daha çok bel hizasında son bulan mini pelerinleri tercih eden firma, tunik takımlarını pelerinlerle birleştirmiş. Yaz mantolarınızla da bu pelerinleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pelerinlerin bu kış her yerde olduğunu söylemiştik. Pardesülerde de var. Çevreme bakarak, bu modelleri gençlerin beğendiğini söyleyebilirim. Özellikle mini bir pelerini andıran detaylar çok tercih ediliyor. Zühre, mantonun üzerine pelerin giymiş etkisi uyandıran modelleri sunarak farklı bir yorum katmış. Bunun yanında sadece pelerin olarak tasarlanmış tasarımlar da bulmak mümkün. Pelerin bol bir model olduğu için pardösülere oldukça yakışmış.

Berva Giyim, gri tonlarda kaşe pelerini, çiçek şeklindeki düğmelerle tamamlayarak hem güçlü hem naif bir yorum katmış modele. Tasarımcı Gönül Kolat’ın siyah beyaz tasarladığı mini pelerin davet kıyafetleriyle uyumlu. Kavin By Kuaybe Gider ise pelerinleri bluzlarla birleştirmeyi tercih etmiş. Hem asil hem de güçlü bir tasarım arayanlar için ideal bir çözüm. En beğendiğim modellerden biri ise kendisinden henüz haberdar olduğum Zeynep Paker’in tasarımları arasındaydı.  Paker’in pelerini oldukça kullanışlı. Ayrıca pelerinin uzun kıyafetlerle ne kadar şık durduğunu görüyoruz sayesinde. Başörtüsüyle hoş bir ikili olduğunu belirteyim.

Zaman

Tesettür Moda

Tesettür Moda > Tesettür giyimde pelerin havası

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Geçmişte daha çok erkeklerin kullandığı pelerinler bu sezon kadınların omuzlarında. Özellikle tesettür giyim markaları oldukça başarılı koleksiyonlar hazırlamış.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.