tesettür giyim

Tesettür Gelinlik ▶ Nüans 2013 Tesettür Gelinlik Modelleri

Nüans 2013 Tesettür Gelinlik Modelleri
Nüans 2013 Tesettür gelinlik koleksiyonundan derlediğimiz modelleri gelin adaylarımızın beğenisine sunuyoruz. 2013 yılı için tasarlanan yeni gelinlik kreasyonları çok yakında sitemizde görebilirsiniz.

Diğer tesettürlü gelinlik modellerini görmek için resmin üzerine tıklayın!


Kalitenin ve estetiğin buluştuğu gelinlik modellerini ortaya koyan Nüans Gelinlik koleksiyonu sizlerle... İlk önceleri küçük bir dikim atölyesi olarak hizmete başlayan Fatma Tuncel, tasarımları ve ortaya koyduğu işçilikle bu gün Türkiye çapında duyulmuş olan Nüans Gelinliğin temellerini atmıştır. Büyük bilgi birikimi, müşteri memnuniyeti ve tasarım gücü yüksek bir ekiple çalışmalarını sürdüren Nüans Gelinlik, özellikle tesettür gelinlik modellerini tercih eden bayanlar için, göz kamaştıran modeller sunmaktadır.

Tesettür gelinlikler artık modanın yeni bir alanı. Tesettürlü bayanlar en mutlu günlerinde giyecekleri gelinlikleri bulabilmek için oldukça emek ve zaman harcıyorlar. Aranılan tesettür gelinlik için butik ve moda evleri geziliyor. Çünkü hazır bir gelinlikte kişinin zevkine göre her şeyi bulmak mümkün olmuyor. Kiminin etek kısmı modadan çok uzak, kiminin duvağı şıklıktan uzak, kiminin ise tasarımı tam olsa da rengi modanın çok gerisinde. İşte tüm bunları bir arada bulabilecekleri ve onları mutlu edecek yer;  Moda Evleri.

Kişiye özel tasarımlar sunan butik ve moda evleri, tesettür gelinlikler için vazgeçilmez adresler. Modanın trendine uygun şık ve zarif gelinlikler ortaya çıkarmak onların işi. Size kalan sadece ne istediğini bilmek.

Gelinliğin kol kısmı nasıl olsun, manşetleri modaya uygun geniş mi olsun, türbanı nasıl bir model olsun? Tüm bunları kararlaştırmak gelinin kişisel zevkine kalmış. Türbanlı gelinlik modellerinde 2012-2013 özellikle beyaz rengin dışında ekru ve krem, kırık beyaz kullanılıyor. Bunun dışında tesettürlü gelinlik modellerinin bel kısmında drape kullanımı gerçekten çok şık bir görüntü sergiliyor. Tesettürlü gelinler hem tesettüre uygun olsun ve tabi ki bunun yanında da neden en moda gelinlik olmasın düşüncesindeler. Moda evlerinde özellikle akay gelinlik modelleri çok tercih ediliyor. Gelinler hayallerindeki gelinlik modellerini bulup tasarlatip diktiriyorlar belki ama malum özel tasarımlarda kiralama yada satın almanın sağladığı o kolaylık yok. Hayallerinin fiyatını hesaplamak istemeseler de, damat adaylarını da zor duruma sokmamak gerek. Hem hayallerini süsleyen gelinliği bulmak, hemde fiyatını uyguna getirmekte gelin adaylarını epey zorlayan bir durum.

Tesettürlü gelinliklerde  genç tasarımcıların sayısı arttıkça çeşit ve seçeneğin arttığını görüyoruz. Eskiden olduğu gibi tesettürlü bayanlar askılı yada straplez gelinliklerin üzerine bolero giymek zorunda kalmıyorlar.O çirkin görüntüden artık kurtulmuş olunduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda muhteşem modellerle tesettürlü gelinlerin de prenses gibi görünecekleri için şüpheleri olmamalı.

En çok kullanılan kumaşlar her zaman olduğu gibi hiç değişmeyen modası geçmeyen fransız danteli ve küpür,  bunun yanında inci beyazı yerine kırık beyaz daha çok tercih ediliyor. Ve bakır rengi işlemeler aksesuarlar her genç kızın rüyası olan gelinliği daha muhteşem bir hale dönüştürüyor.

Çok kabarık pullu modellerin biraz demode olduğunu, sadeliğin ön plana çıktığını görüyoruz. Ve tasarımcıların en çok tercih ettikleri vazgeçemedikleri yine Osmanlı duvağı ve upuzun kuyruk. Buna eklememiz gerekirse bu sene fiyonk süslemesi çok yaygın. Tesettürlü gelinlerde bu tercih seçenekleriyle göz kamaştıracaklar. Bunun yanında ayakkabılarda da rahatlık ön planda, topuklu ayakkabı kullanıldığı kadar inci ve dantel detaylı babetler hatta conversleri bile görebiliyoruz. Tercih tabi ki gelinlerin.

Tesettür Gelinlik

Tesettür Gelinlik > Nüans 2013 Tesettür Gelinlik Modelleri

Son yıllarda tesettürlü hanımların giyimine, kuşamına daha fazla özen gösterdiğine şahit oluyoruz. Çeşit çeşit, renk renk tesettür modelleri vitrinleri ve haliyle gardıropları süslemeye başladı. Bu çeşitliliği ve şıklığı tesettür gelinliklerde de görmekteyiz. Fakat tesettür gelinlik seçimi, gelin adaylarının hayatta verdiği en zor kararlar arasında ilk sıralardaki yerini koruyor.

Gelinlik tasarımcılarının genel olarak ortak görüşleri, tesettür gelinlik modeli tasarlamanın çok daha özenle yapılması görüşünde birleşiyor. Özellikle dantel işlemeli gelinliklere ilgi gösteren tesettürlü bayanlarımızın bu tercihlerini dikkate alan tasarımcılar, modele uygun gelinbaşı tasarımını da özenle hazırlamaya gayret ediyorlar. Dekolte kullanmadan veya vücudu açıkta bırakacak herhangi bir uygulamaya gitmeden, sade ve aynı zamanda gösterişli bir modeli oluşturmaya çalışıyorlar

2014 tesettürlü gelinlik modelleri sayesinde hayalinizdeki gelinliğe sahip olabilirsiniz. El işi işlemeleriyle yapılmış olan özel gelinlikleri bütçenize uygun fiyatlarla 2014 tesettürlü gelinlik modellerinde bulabilirsiniz.

Tesettürlü gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur vücut tipinizi ve ölçülerinizi bilmelisiniz. Vücudunuzda olan kusurları kapatabilecek gelinlikler seçmelisiniz. Vücut ölçüleriniz genişse endişelenmeyin bu yıl yine her bedene göre gelinlik tasarımları mevcut. Swarovski taşlı, elmaslı pullu işlemeli kabarık, düğmeli, duvak işlemeleri 2014 gelinlik modellerinde sıkça rastlanmaktadır. Özellikle kısa boylu bayanların dikkat etmesi gereken en önemli unsur boylarını kısa gösterecek gelinlikler tercih etmemelidir. Çok kabarık modeller boyunuzu kısa gösterecektir. Bu yüzden az kabarık ve sade gelinlikleri tercih etmelisiniz. Bel çevrenizi geniş göstermeyecek işlemeli gelinlikleri almalısınız. Ve unutmayın ki boynunuzu kısa gösterecek duvak modelleri ve büstiyerleri asla kullanmayın. Gelinliğinizi alırken tek parça olmasına özen gösterin. Büstiyerli ve etekli gelinlikler kısa boylu hanımlar tarafından kullanılmamalıdır.

Tesettür gelinlik modelleri bu senede çok şık...

2014 yılında dantel gelinlik modası tesettürlü gelinliklerde de son derece ön planda. Özellikle kol ve eteklerinde yoğun dantel kullanılan tesettürlü gelinlikler gelinleri son derece zarif gösteriyor.

Gelin adaylarımız için özenle hazırladığımız bu bölümde birbirinden farklı renk tonlarına sahip ve göz kamaştıran mükemmel tesettür gelinlikler sizlerle…

Nüans 2013 Tesettür gelinlik koleksiyonundan derlediğimiz modelleri gelin adaylarımızın beğenisine sunuyoruz. 2013 yılı için tasarlanan yeni gelinlik kreasyonları çok yakında sitemizde görebilirsiniz. Diğer tesettürlü gelinlik modellerini görmek için resmin üzerine tıklayın!


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.