tesettür giyim

Tesettür Moda ▶ Fatih'in saklı butikleri

Fatih'in saklı butikleri
Birçok kişi Fatih semtinde yalnızca Fevzipaşa Caddesi’ni ziyaret ediyor ama ara sokaklarda yeni yeni açılan butikler, Fevzipaşa’nın tahtını sallayacak gibi! 2 buçuk ay önce açılan Seraser Butik’e yolum düşünce bir kez daha anladım bunu.
Butiğin sahibi Esra Uğur, hem hazır giyim markalarını hem kişiye özel üretim yapan tasarımcıları hem de ithal ürünleri bir arada sunuyor. Stilist olduğu için kendi tasarımları da var. Uğur, daha çok pardösü tasarımlarına ağırlık vermiş. Olabildiğince sade ve elegan görünümlü pardösüler ve abiye tasarımlar butiği farklı kılanlar arasında. Malum, birçok firma koleksiyonlarında ne yazık ki pardösü çeşitliliğini azalttı. Kendisi dış giyimde pardösüyü tercih ettiği için bu açığın farkına varması zor olmamış. Bu yüzden örtülü kadınların nasıl pardösüler isteyeceğini iyi biliyor ve ona göre tasarım yapıyor. Okumuşadam Sokak’taki butikte bir de çocuk giyim markalarından Goose’un birçok tasarımı var. Uğur, Fatih’te kaliteli çocuk giyim bulmanın zorluğundan mülhem minikler için küçük bir koleksiyonu butiğe dâhil ettiğini söylüyor. Gençler için de yakınlarının düğün, nişan ya da özel davetlerde giyebileceği pek çok abiye alternatifi de var.

Tesettür Moda

Tesettür Moda > Fatih'in saklı butikleri

Son yıllardaki tesettür giyime olan yoğun ilgi, moda tasarımcılarının tesettüre giyime ağırlık vermelerine neden oldu. Daha önceleri derme çatma tasarımları tesettür giyime uydurmaya çalışan sektör firmaları, son zamanlarda başarılı tesettür giyim çizimlerine imza atarak tesettür giyim markalarını profesyonel bir kulvara taşımayı başardılar. 

Türkiye muhafazakar giyim tarzına uygun modeller geliştiren tesettür moda stilistleri, Arap ülkeleri başta olmak üzere Balkanlar ve Avrupa tesettürlü bayanlarının yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Tesettür moda tasarımcıları arasından bir adım öne çıkmayı başaran bazı stilistler, satışa sundukları özel dikim butik kıyafetleri ile tesettür moda trendlerini belirleyen stilistler olmaya aday görülüyor.

Her yılın giyim modasından esinlenerek belirlenen tesettür giyim sezon renkleri ve kumaşları artık sektörün önde gelen markaları tarafından belirlenir hale geldi.

2016 Tesettür Modası

Şık ve bir o kadar da farklı tasarımlar 2016 yılı tesettürlü hanımların yılı olacak! Öyle ki; yeni sezonda kararsızlığı artıracak tasarımlar oldukça fazla. Farklı renklerin ince çizgilerdeki tasarımlara yansıması ile zengin seçenekler sunan motifli işlemeler... Kısacası tesettür modası yeni sezonda dopdolu bir yelpaze ile muhafazakar hanımefendileri selamlıyor.

2016 tesettür giyim modası, yeni sezonun trend renkleriyle buluşarak tesettürlü bayanların beğenisine sunuldu. Yeni sezon kıyafetler mavi başta olmak üzere bakır tonları ile toprak renklerinden oluşan kıyafetlerden oluşuyor.

2016 tesettür modasının önemli parçalarından biri de şifon eşarp ve şallar. Bu sezon meşhur markaların koleksiyonlarında farklı kumaş alternatifleri ile klasik eşarpların yanında şal kesimli modeller de artık oldukça fazla kullanılıyor. Uzun etekler, tunikler, trenckotlar ve gömlekler elbette ki gözde kıyafetler arasında. Yeni sezonda hemen hemen her koleksiyonda kemer kullanılan modeller göze çarpıyor. Bele oturan ancak bol kesimli etekler, gömlek ve kemerlerle kombin yapılıyor. Daha dar kalem etekler ise tunik veya ceketlerle rahatça kullanılıyor. Hatta tunik ve montlarda da bile kemer var. Mavi, mor, yeşil, sarı, ekru ve pembenin ağırlıkla kullanıldığı göze çarpan bir mevsim daha siz değerli hanımefendileri ağırlamayı bekliyor.


Birçok kişi Fatih semtinde yalnızca Fevzipaşa Caddesi’ni ziyaret ediyor ama ara sokaklarda yeni yeni açılan butikler, Fevzipaşa’nın tahtını sallayacak gibi! 2 buçuk ay önce açılan Seraser Butik’e yolum düşünce bir kez daha anladım bunu.


Ayakkabı Rehberi   |    Yöresel Pazarı   |    Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.