tesettür giyim

Tesettür Elbise ▶ Pembe Pırıltılar 2013 Elbise Modelleri

Pembe Pırıltılar 2013 Elbise Modelleri
Pembe Pırıltılar Hazır giyimle kişiye özel dikim tesettür giyim alternatifini birlikte sunan butikte yok yok. Eşarp, çanta, takı, saat, elbise, bluz, gömlek... Sınırlı sayıdaki tasarımlar hem gençlere hem de orta yaş grubuna hitap ediyor. Pembe Pırıltılar yeni sezon 2013 elbise modellerini SATIN AL linkine tıklayarak satın alabilirsiniz.
 
Pembe pırıltılar uzun etek modelleri, bayan ceket modelleri, etek pantolon modelleri, kadın bluz gömlek modelleri ile farklı tesettür giyim markaları barındıran tesettur.gen.tr de. Pembe Pırıltılar Hazır giyimle kişiye özel dikim tesettür giyim alternatifini birlikte sunan butikte yok yok. Eşarp, çanta, takı, saat, elbise, bluz, gömlek... Sınırlı sayıdaki tasarımlar hem gençlere hem de orta yaş grubuna hitap ediyor.
 
Tesettür giyimde hazır ürünlerle kişiye özel tasarımları bir arada sunan firmaların sayısı parmakla gösterilecek kadar az. Fatih'te iki ay önce açılan Pembe Pırıltılar adlı butik de bunlardan biri. Sahibi Merve Bahçıvan Güler henüz 23 yaşında. Ama butikteki ürünlerin hem tasarımı hem satışı ona ait. Özel bir kurumda moda tasarım eğitimi aldıktan sonra üç yıl tesettür firmalarında stilistlik yapan Merve Hanım, yeni açtığı butikte kendisi gibi genç tesettürlüleri memnun etmenin peşinde.
 
Bahçıvan, "Hazır giyimle kişiye özel dikimi birleştiren alternatifin sınırlı olduğunun önceden de farkındaydım ama iş yerimi açtığımdan beri bunun ne denli büyük eksiklik olduğunu daha iyi anladım." diyor. Terzi annesi ve eşinin desteğiyle açtığı butiğe gençlerin ilgisi büyük. Orta yaş ve üzeri müşterilerse daha çok vitrinde gördüğü kıyafetleri kendi vücut tipi ve bedenlerine göre diktirmek için seçiyorlar bu adresi. Beğendiği bir modeli terziye güvenemeyip getiren de oluyor, kafasındaki modeli çizdiren de.Etek ve elbiselerin önceliği var

Çok büyük bir butik olmasa da içinde ne ararsanız var. Eşarp, çanta, takı, saat, elbise, bluz, gömlek... Hepsi de sınırlı sayıda. Takıların tasarımı teyzesi Arife Arslan'a ait. Bir pantolon eksik dükkânda. Nedenini şöyle açıklıyor: "Pantolon hemen her yerde bulabileceğimiz bir ürün. Ben özellikle etek ve elbise modellerimle markalaşmak istiyorum. Çünkü bunların hem rahat hem tesettüre uygun olanını bulmak çok zor." Kısıtlı bir alan olan tesettürlü giyimde, çok dikkat çeken iddialı tasarımlardan kaçınarak şık ve giyilebilir modeller üretmenin peşinde, Bahçıvan. Geometrik desenli, çiçekli, dantel süslemeli... Eteklerin hemen her çeşidini bulmak mümkün mağazada. Favori kumaşıysa pamuk saten. Hem rahat hem şık olduğunu düşünüyor. Eteklerle kombinleyebileceğiniz ceket içine giyilen badilere de taş ve fiyonk detaylarıyla renk katmış.

"Bolerodan sıkılanlar bana geliyor"

Düğün sezonu devam ederken, abiye kıyafet arayan tesettürlü hanımlar soluğu burada alıyor. İpek şantuktan taftaya ve satene kadar müşteri hangi kumaşı isterse kullanılıyor. Elbiseler abiye giyimin vazgeçilmezi. "Bir düğün ya da davette neredeyse hepimizde aynı kıyafetler oluyor. Çünkü modeller çok sınırlı ve sıkıcı." diyen Güler, bu alana ayrı bir önem veriyor. Piyasadaki modellerin tesettüre uygun olmadığı görüşünde. Zira tesettür giyim firmaları bunları hazır giyimcilerden alıyor. Açık kol, omuzlar ve sırt da bolero denen ucube bir parçayla kapatılmaya çalışılıyor. Güler'e göre bu soruna çare kişiye özel dikim. Vücut tipi ve yaşlarına uygun renk ve kumaş tavsiyesinde de bulunuyor müşterilerine. Böylelikle hem kendilerine hem isteklerine uygun kıyafeti üretmiş oluyor. Bir de abiye kıyafet diktiren müşterisine şal hediye ederek, kıyafete uygun başörtüsü arama derdinden kurtarıyor hanımları.

Kına gecelerinin yeni gözdesi tütü etekler
 
Bu yıl da etekler, saten kumaş üzerine parlak tülden üretilen bu uzun etekler, kına gecelerinde 'ne giysem' telaşına da son vermiş görünüyor. Tütü eteklerin puantiyelisini de üreten Merve Bahçıvan Güler, birçok genç hanımın kendisine bunlar için geldiğini söylüyor. En zayıf kadınları bile iki beden şişman gösteren tütü eteklerin 48 beden müşterilerinden bile talibi varmış. Pembe, yeşil, mor, kırmızı... Hangi rengi ararsanız mevcut, beden seçenekleri de öyle. Sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da giyenler var. Abartılı dursa da, "Kot bir ceket ve spor ayakkabıyla giyip çıkarım ben bunu." diyerek alan çok sayıda müşterisi bulunuyor.

Tesettür Elbise

Tesettür Elbise > Pembe Pırıltılar 2013 Elbise Modelleri


Pembe Pırıltılar Hazır giyimle kişiye özel dikim tesettür giyim alternatifini birlikte sunan butikte yok yok. Eşarp, çanta, takı, saat, elbise, bluz, gömlek... Sınırlı sayıdaki tasarımlar hem gençlere hem de orta yaş grubuna hitap ediyor. Pembe Pırıltılar yeni sezon 2013 elbise modellerini SATIN AL linkine tıklayarak satın alabilirsiniz.


Hakkımızda   |    Künye   |    Gizlilik Politikası   |    Yasal Uyarı   |    Reklam   |    İletişim Formu
www.tesettur.gen.tr © 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Tesettur.gen.tr adlı sitemizde bulunan fotoğraflar ve videoların tüm hakları ilgili marka/firmalara aittir. Markalara ait koleksiyonlar bilgilendirme amaçlı yayınlanmaktadır.